Kraków NoclegiКраков
ГостиницаCracovia HostalCracovia AlbergoCracovie Hôtel-AubergeKrakau HostelKrakow Hostel Bursa Jagiellońska - Noclegi dla grup i turystów indywidualnych
Bursa Jagiellońska - Tanie noclegi w Krakowie

Noclegi Kraków - "Bursa Jagiellońska"


Hostel


ul. Śliska 14, 30-516 Kraków, Polska

http://www.bursa.krakow.pl, e-mail: info@bursa.krakow.pl
REZERWACJA
Data przyjazdu:
Data wyjazdu:

ZDJĘCIA
   Zdjęcia hostelu
   Zdjęcia hostelu
 
   Zdjęcia Krakowa
   Zdjęcia Krakowa
 
   Zdjęcia z Polski
   Zdjęcia z Polski

PROMOCJA
Wycieczki szkolne do Krakowa

Wycieczki szkolne, grupy pielgrzymkowe - noclegi + wyżywienie

Hotel* "Junior Krakus" przy ul. Nowohuckiej 33


Inne trasy po Krakowie

Możemy także Państwu zaoferować następujące wycieczki:

- Ścieżkami Jana Pawła II

- Krakowski Szlak Świętych

- Szlak św. Stanisława

- Krakowskie kopce

- Rejs statkiem po Wiśle

- Zabytki kultury żydowskiej śladami "Listy Schindlera"

- Szlakiem socrealizmu - Nowa Huta

- i inne.

Ponadto możemy zorganizować wycieczkę trasą indywidualną, wedle Państwa propozycji.

Wszelkie szczegółowe informacje na życzenie Państwa z przyjemnością wyślemy na maila.Ścieżkami Jana Pawła II


Szlak papieski bierze początek w Pałacu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej, gdzie w 1944 r. zamieszkał Karol Wojtyła, będąc studentem zakonspirowanego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. W latach późniejszych Ojciec Święty zatrzymywał się tam podczas każdej swojej pielgrzymki do Krakowa. Nad wejściem do budynku znajduje się słynne "Okno Papieskie", z którego Jan Paweł II pozdrawiał wiernych przybyłych na spotkanie z Nim. W 1980 r. na dziedzińcu odsłonięto pomnik Jana Pawła II.
Następnie szlak biegnie przez Bazylikę św. Franciszka z Asyżu, gdzie Karol Wojtyła miał "swoją" ławkę i często modlił się w czasach studenckich. Stamtąd trasa prowadzi do gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, gdzie studiował oraz do kamienicy przy ulicy Kanoniczej, gdzie mieszkał jako biskup w latach 1958 - 1967. Obecnie mieści się tam Muzeum Archidiecezji Krakowskiej.
Kolejne miejsca na szlaku to: Bazylika Archikatedralna na Wawelu, gdzie w krypcie św. Leonarda ks. Karol Wojtyła odprawił swoje pierwsze nabożeństwo w intencji brata i zmarłych rodziców, a także Kościół na Skałce, dom Jana Tyranowskiego, gdzie przychodził jako członek Żywego Różańca, Kościół św. Stanisława Kostki XX. Salezjanów na Dębnikach, dom przy ul. Szwedzkiej oraz dom przy ul. Tynieckiej, do którego Karol Wojtyła wprowadził się wraz ze swoim ojcem w 1938 r. Z ulicy Tynieckiej szlak prowadzi do kamienia papieskiego na Błoniach. Granitowy kamień o wadze 26 ton został tam umieszczony w 19. rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Przy kamieniu papieskim odbywała się większość spotkań Ojca Świętego z wiernymi podczas Jego pielgrzymek do Polski.
Następnie szlak wiedzie do pomnika Jana Pawła II w Parku im. H. Jordana, a stamtąd do Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1938 r. Karol Wojtyła rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym.
Na szlaku znajduje się również Bazylika Mariacka przy Rynku Głównym, Bazylika św. Floriana, gdzie ks. Karol Wojtyła jako wikary zainicjował działalność duszpasterstwa akademickiego, Pomnik Jana Pawła II w Parku Strzeleckim, ufundowany przez krakowskie Bractwo Kurkowe oraz grób rodziców Ojca Świętego na Cmentarzu Rakowickim.
Kolejne miejsca na szlaku to: szpital im. Jana Pawła II, poświęcony osobiście przez Ojca Świętego w 1997 r., Kościół św. Jadwigi Królowej, Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Bieńczycach, Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, gdzie Karol Wojtyła odprawił pierwszą pasterkę pod gołym niebem, a także Kamieniołomy na Zakrzówku, gdzie pracował w latach 1940-1941.
Na końcu szlaku papieskiego znalazło się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, poświęcone przez Ojca Świętego w 2002 r., dawne Zakłady Sodowe "Solvay", gdzie od 1940 r. był zatrudniony Karol Wojtyła oraz Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, od 1995 r. noszący imię Jana Pawła II.

Obiekty szlaku "Ścieżkami Jana Pawła II":
1. Pałac Biskupów Krakowskich (ul. Franciszkańska 3)
2. Bazylika św. Franciszka z Asyżu OO. Franciszkanów (ul. Franciszkańska 2)
3. Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej (ul. Podzamcze 8)
4. Kamienica Dziekańska (ul. Kanonicza 21)
5. Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu
6. Kościół na Skałce (św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. Skałeczna)
7. Dom Jana Tyranowskiego (ul. Różana 11)
8. Kościół św. Stanisława Kostki XX. Salezjanów na Dębnikach (ul. Konfederacka)
9. Dom przy ul. Szwedzkiej 12
10. Dom przy ul. Tynieckiej 10
11. Kamień papieski na Błoniach
12. Pomnik Jana Pawła II w Parku im. H. Jordana
13. Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Gołębia 24)
14. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Rynek Główny)
15. Bazylika św. Floriana (ul. Warszawska 1)
16. Pomnik Jana Pawła II w Parku Strzeleckim (ul. Lubicz)
17. Grób rodziców Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim
18. Szpital im. Jana Pawła II (ul. Prądnicka)
19. Kościół św. Jadwigi Królowej (ul. Łokietka 60)
20. Kościół Matki Bożej Królowej Polski ARKA PANA w Bieńczycach (ul. Obrońców Krzyża 1)
21. Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach (os. Tysiąclecia 86)
22. Kamieniołomy na Zakrzówku (kapliczka na skrzyżowaniu ul. Ruczaj-Pychowicka i Kamieniarska-Wyłom)
23. Dawne Zakłady Sodowe "Solvay"(ul. Zakopiańska 62)
24. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3-9)
25. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II (Kraków - Balice)Krakowski szlak świętych


Krakowski szlak świętych obejmuje 16 przepięknych kościołów, w których spoczywają szczątki osób świętych, błogosławionych oraz Sług Bożych zmarłych w opinii świętości. Szlak ten służy nie tylko zapoznaniu się z życiorysami i faktami z życia świętych i błogosławionych, lecz również zwiedzeniu najpiękniejszych świątyń Krakowa.
Szlak rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu, gdzie spoczywają szczątki św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, relikwie bł. Wincentego Kadłubka, szczątki św. Jadwigi Królowej oraz grób zmarłego w opinii świętości bp Jana Prandoty, mieszczący się w kaplicy Wazów.
Następnie szlak prowadzi do kościoła Niepokalanego Serca Maryi Sióstr Felicjanek, w którym swe miejsce wiecznego spoczynku odnalazła założycielka Zgromadzenia - bł. Maria Angela Truszkowska. Stamtąd szlak wiedzie do Kolegiaty Akademickiej św. Anny, gdzie spoczywa św. Jan Kanty, patron młodzieży akademickiej, a także bp Jan Pietraszko oraz wybitna osobowość Krakowa, człowiek Eucharystii - Jerzy Ciesielski.
Kolejne miejsca na szlaku to: kościół św. Marka, kryjący szczątki Michała Giedroycia, zwanego błogosławionym, Bazylika św. Floriana na Kleparzu, gdzie mieszczą się relikwie św. Floriana, żołnierza rzymskiego zmarłego w IV w. śmiercią męczeńską za popieranie chrześcijaństwa, następnie Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie spoczywają prochy bł. o. Jana Beyzyma.
Na szlaku znalazła się również Bazylika Mariacka, w której pochowany został Świętosław, zwany Milczącym, XV-wieczny asceta oraz patron dobrej spowiedzi, a także Bazylika Trójcy Świętej, gdzie w górnej kaplicy znajduje się drewniana trumna z doczesnymi szczątkami św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina oraz misjonarza na Rusi i w Prusach.
Następnie szlak wiedzie do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, gdzie w północnej kaplicy spoczywają szczątki bł. Salomei, księżny halickiej, pierwszej polskiej klaryski, zaś w kaplicy Męki Pańskiej pochowana jest bł. Aniela Salawa. W świątyni tej znajduje się również otoczony szczególnym kultem obraz św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zginął w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.
Kolejne miejsce na trasie to Kościół św. Bernardyna ze Sieny, w kaplicy którego spoczywają relikwie św. Szymona z Lipnicy oraz znajduje się obraz bł. Anastazego Pankiewicza, zamęczonego w obozie koncentracyjnym w Dachau. Stamtąd szlak prowadzi do kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu, gdzie pochowany został bł. Stanisław Kazimierczyk, patron mieszkańców tej dzielnicy, zaś w kaplicy Zwiastowania znajduje się wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem.
Na szlaku znalazły się również takie świątynie jak: kościół św. Katarzyny, gdzie spoczywa augustiański zakonnik Izajasz Boner, zwany błogosławionym oraz kościół na Skałce, który stanowi szczególne miejsce kultu św. Stanisława ze Szczepanowa. Właśnie tam poniósł on męczeńską śmierć oraz początkowo został pogrzebany. Ponadto w krypcie tej świątyni zostali pochowani zasłużeni Polacy, m.in. Karol Szymanowski, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz, Jan Długosz, Wincenty Pol i in.
Krakowski szlak świętych obejmuje również Sanktuarium ECCE HOMO św. Brata Alberta, w którym swe miejsce wiecznego spoczynku znałazł św. Brat Albert, powstaniec, artysta, działacz społeczny oraz założyciel Zgromadzenia Braci Albertynów i Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Spoczęły tam również prochy współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek - bł. Bernardyny Jabłońskiej. Stamtąd szlak prowadzi do Kościoła św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela PP. Norbertanek na Zwierzyńcu, gdzie złożono prochy bł. Bronisławy oraz Siostry Emilii Podoskiej.
Na końcu szlaku znalazło się Sanktuarium w Łagiewnikach, będące stolicą kultu Bożego Miłosierdzia. W świątyni, do której podążają pielgrzymi z różnych stron świata, znajduje się wizerunek Miłosiernego Chrystusa "Jezu, Ufam Tobie", czczony na całym świecie. Pod obrazem zaś spoczywają szczątki doczesne św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Trasa obejmuje następujące obiekty:
1. Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu
2. Kościół Niepokalanego Serca Maryi SS. Felicjanek (ul. Smoleńsk 6)
3. Kolegiata Akademicka św. Anny (ul. św. Anny 11)
4. Kościół św. Marka (ul. św. Marka 10)
5. Bazylika św. Floriana (ul. Warszawska 1)
6. Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Kopernika 26)
7. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Rynek Główny)
8. Bazylika Trójcy Świętej OO. Dominikanów (ul. Stolarska 12)
9. Bazylika św. Franciszka z Asyżu OO. Franciszkanów (ul. Franciszkańska 2)
10. Kościół św. Bernardyna ze Sieny OO. Bernardynów
11. Kościół Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26)
12. Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej OO. Augustianów (ul. Augustiańska 7)
13. Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika OO. Paulinów na Skałce (ul. Skałeczna)
14. Sanktuarium ECCE HOMO SS. Albertynek (ul. Woronowicza 10)
15. Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela PP. Norbertanek na Zwierzyńcu (ul. Kościuszki 88)
16. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3-9)Szlak św. Stanisława


Szlak św. Stanisława obejmuje miejsca związane z postacią św. Stanisława, patrona Krakowa i Polski, który w 1079 r. zginął śmiercią męczeńską w kościółku św. Michała na Skałce z rąk króla Bolesława Śmiałego.
Szlak rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu, gdzie znajdują się relikwie św. Stanisława i stamtąd prowadzi przez barokowy kościół Bernardynów, kościół Misjonarzy, gotycki kościół św. Katarzyny i Małgorzaty, kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałce, w którym mieści się Krypta Zasłużonych. Szlak św. Stanisława kończy się w sercu żydowskiej dzielnicy Kazimierz, gdzie przy placu Wolnica wznosi się kościół Bożego Ciała.

Oferta |  Cennik |  Rezerwacja |  Dojazd - Mapa Krakowa |  Kraków - linki  |  Mapa Strony
Tanie noclegi w Krakowie Kraków Noclegi | Краков Гостиница | Cracovia Hostal | Cracovia Albergo | Cracovie Hôtel-Auberge | Krakau Hostel | Krakow Hostel
© 1996-2019 www.Bursa.Krakow.pl - Akademickie Centrum Noclegowe Kraków
11:53.11 Friday, December 13th Wth week of 2019